Upírské turnaje, aneb bitva kladných záporáků začíná… I.

 Upíři, zlé bestie a nebo stvoření ze srdcem. Ve filmech a seriálech se nám ukazují v různých podobách.
Pár týdnu se teď zde budete setkávat s novou řadou žebříčků na téma upíři. Aneb každý týden jeden z nepřeberného množství seriálů, filmů vyšle svého zástupce na souboj.

V žebříčku budu dělat zítra ještě nějaké dodělávky a dodám druhou anketu…

Jak to celé bude probíhat?
Každý týden se zde setkají různí upíři z různých seriálu a filmů. (v každém žebříčku jich nebude stejný počet) Nikdy ne ze stejného v jednom žebříčku. Tito upíři budou zařazeny do dané kategorii ve které svedou souboj mezi sebou, kdo z nich je ten nejlepší. V každém žebříčku vám ukážu 3, co se v něm umístili na horních příčkách a pak ostatní co zůstali jen mezi nominovanýma. (aneb malé odhalení jak některé žebříčky tvořím) Navíc krom pár vyjímek, kde téma příspěvku to bude vyžadovat, se daní upíři nebudou vykytovat ve více žebříčkách.
Budu se snažit, aby v každém žebříčku měl daný seriál, film svého zástupce, ale někdy to možné prostě není, aneb není tam dostatek upírů, či prostě se nikdo nehodí do dané kategorie.
Na konci všech žebříčku vyhlásím vítězné 3 upíry. (ty už mohou být ze stejného seriálu či filmu) Zde budou hrát roli i vaše hlasy v anketě na konci článku.
Na závěr bude žebříček, kde budou tři nejlepší seriály, filmy s upíry, kterým tahle místa vybojovaly jejich zástupci.
Zde hraje roli kolik daný seriál, film má v žebříčkách zástupců, ale také na tom na jakém místě se umístily. Důležitým faktorem je také, jací poslední 3 upíři budou nejlepší ze všech. A v neposlední řadě budou důležité hlasy v anketách, „kdo je pro vás nejlepší upír“ a „Jaká seriál/film je nejlepší s upíry.

Knihy atd. do tohoto žebříčku nezapojuji, protože je zde problém s vizuální stránkou.
Navíc zde bude pár výjimek, kde daný upír bude zastupovat dva filmy. Jde o to, že ikdyž filmu na sebe přímo nenavazují a pokaždé daný upír byl ztvárnění někým jiným, tak vycházejí ze stejné předlohy a nebylo by dobré, aby zde byli dva stejný upíři v podstatě. Toto srovnání si necháme na jindy.

A na jaké upíry se zaměříme v dnešním žebříčku? Jak už název napovídá budou to kladní záporací či záporní klaďasové. Jinými slovy jsem vybrala upíry, kteří nejsou přímí kladní. Chovají se někdy záporně, někdy spíš výhodně pro sebe. Ale dokázají se chovat i kladně, držet slovo a bojovat za dobro, ale svým vlastním způsobem, který není tak úplně košer. A mimo jiné netouží ovládnou svět, sníst lidstvo a nebo vyvraždit vše na co přijdou. Jen třeba sem tam něco zakousnou, když je to jejich přirozenost, tak proč se bránit.

Nominovaní (řazeno podle abecedy)

 • Barnabas Collins (Johnny Depp) z Temné stíny
 • Dragonetti (Udo Kier) z Blade
 • Jasper (Jackson Rathbone) z Twilight
 • Spike (James Marsters) z Buffy, přemožitelka upírů a Angel

První tři místa.

 1. Elijah z The Vampire Diaries
 2. Henry Sturges z Abraham Lincoln: Lovec upírů
 3. Lestat z Interview s upírem a Královna prokletých

Speciální avatary k žebříčku:

      

3. místo
Lestat (Lestat de Lioncourt)
zahrál si ho: Tom Cruise (Interview s upírem), Stuart Townsend (Královna prokletých)
filmy: Interview s upírem (Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles), Královna prokletých (Queen of the Damned)
rok: 1994 (Interview s upírem), 2002 (Královna prokletých)

Lestat, kam tohoto pofidérního upíra umístit. Možná se vám zdá, že sem tak úplně nepatří, ale po bližším přezkoumaní zjistíte, že zde je jeho místo. Začneme z druhé strany, tedy od mladšího filmu z roku 2002 Královna prokletých, kde mu to někdy nehorázně sekne. Zde není záporák, dokáže se i na závěr postavit proti většímu zlu, ale že by to byl dobrák na jelenech si nechce zajít chuť. Pokud se mu nezalíbíte klidně vás vysaje a náramně si to užije, ale ve své podstatě to není zlý kluk. A zpívá v kapele, na to holky letí… 😀
Ve snímku z roku 1994 Interview s upírem je nám vystíněn více jako ten záporný upír, který si tolik nebere servírky, ale ani zde není za toho úplně zlého záporáka a na konci si ho vcelku i oblíbíte.
Prostě díku tomu všemu u nás získal třetí místo a tak se mu podařilo být ještě mezi těma co dále budou zasahovat do boje o nejlepšího upíra.

2. místo
Henry Sturges
zahrál si ho: Dominic Cooper
filmy: Abraham Lincoln: Lovec upírů (Abraham Lincoln: Vampire Hunter)
rok: 2012

Nenechte se ošálit. Sice bojuje pro ti svému druhu, přece jen mu zavraždili před ním jeho milovanou, ale nedělá to zrovna tím nejlepším způsobe. Navíc v tom daném světe se upírem nemlže stát čistá duše a to už něco ukazuje. Inu není to svatoušek, nedělá mu problém někoho vysát, užít si podobné zábavné světské radosti. Jelikož upír nemůže zabít upíra, mohou se jen fešně poprat, tak si cvičí jiné zabijáky, kterým se nechce svěřovat se svým tajemstvím. A kdyby chtěli proměnit, tak žádný problém. Není to tak čistě klaďas, má v sobě tu špatnou krev a touhu ničit, ale nechce kopat za ty záporáky… rebel. Krom tohoto je sexy, proto si zde vydobil druhé místo. Krásně nám sem na něj padne.
Aneb jako druhý upír, kterého jsem v žebříčkách použila z tohoto pofideréního filmu, který je spíš tou nechtěnou komedií, aneb nic pro historiky, pokud nejsou zvědavý a nemají smysl pro humor. 😀

1. místo
Elijah Mikaelson
zahrál si ho: Daniel Gillies
seriál: Upíří deníky (The Vampire Diaries)
rok: 2009 – 2013

Jeden z původních upíru, který mu to nejlíp myslí, aneb má všech pět pohromadě, drží slovo, klidně i pomůže, ale rozhodně to není žádný svatoušek. Člověk se prostě nemůže nechat jen tak oklamat. Jít proti němu je skoro holá sebevražda. A kdyby se vám ho podařilo porazit, tak je to prostě škoda. A k tomu ta jeho aura tajemná, nepočínaje velká moc, žádný strach někomu urazit hlavu, ale při tom dodržel slovo ho staví na první místo tohoto žebříčku. Inu i on se toho dočkal a rozhodně sem patří.

Máme tu konec dnešního žebříčku, doufám že se vám líbil a ještě víc doufám, že vás tento nápad s touto sérii žebříčku zaujal a budete hlasovat v anketách.

Na závěr jen chci říct, že mi pro tento příspěvek trvalo dost dlouho udělat grafiku. Nejde ani o to, že jsem každou fotku upravila, ale upravení Elijahovy fotky pro titulní obrázek mi dalo dost zabrat, proto jí jsem dávám i jako png, kde jsou všechny černá místa průhledná.

Comments

 1. Hááádej kdo mi tu chybí :))))

 2. Lestat … jaaaj, ak toho už jsem dlouho nevidla, asi si ho pustím 🙂 … královna prokletých je brutální film 😀

 3. Karolínka♥ says:

  Máš u mě diplom za Bleskovku 🙂

 4. Elijah 🙂

 5. Nejradši z nich mám ráda Elijaha

 6. Ahoj, pls jukni mi na blog.

 7. Zajímavý článek:-) zrovna tu sleduju upíří deníky, tak jsem zvědava co se z toho Elijáše vyklube 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: