Není Doktor jako doktor

 V našem světě plném špatných lidí, špinavého prádla a osvěžovačů vzduchu se pohybují doktoři. Ale jak už to tak bývá u lupínků, že jeden druh nám prodává každý značka jinak, tak každý kdo si říká doktor, je ve svém podání jiný, jako ty lupínky.
Dnes se podíváme na 3 doktory. Nejsou to však ledajací doktoři. O některých nevíme zhola nic, ale někteří, i když nechtějí nám toho o sobě prozradí víc než by chtěly.
Vítejte v doktorském světě.

  1.  Dr. No
  2. Doctor (Doctor Who/Pán času)
  3. Dr. Gregory House (House M.D.)

Speciální avatary k žebříčku:

         

3. místo
Dr. Gregory House
V čem ho najdeme: Dr. House (House M.D.) 2004 – 2012 8 sérií – (seriál), nemocnice 😀
Kdo si ho střihnul: Hugh Laurie

Dr. Gregory House

Nepříjemný, ironický pajda. Láduje do sebe prášky proti bolesti, ale nepřizná, že je na nich závislý. Sem tam mu přeskočí, ale to nic nemění na tom, že zachraňuje životy. Se svými podřízenými, proti vůli pacientů a někdy i své se snaží svérázným způsobem zachránit kdejaký zajímavý případ, který se mihne před jeho zjizvenou nohou.

Ale není to jen zapšklý chlápek, má i srdce. Jak smutné… proto to sem nebudeme tahat… u nás má třetí, nepříjemné místo.

2. místo
Doctor (Doctor Who/Pán času)
V čem ho najdeme: Doctor Who (Pán času) 1963 – 1989 2005 – až do teď (seriál), Torchwood (seriál), Doctor Who (komiks), vesmír 😀
Kdo si ho střihnul: William Hartnell (1963 – 1966), Patrick Troughton (1966 – 1969), Jon Pertwee (1970 – 1974), Tom Baker (1974 – 1981), Peter Davison (1981 – 1984), Colin Baker (1984 – 1986), Sylvester McCoy (1987 – 1989 a 1996), Paul McGann (1996), Christopher Eccleston (2005), David Tennant (2005 – 2010), Matt Smith (2010 – až do teď) (řazeno od prvního doktora)

Doctor Who

Doktor kdo? Mimozemšťan, který si bez školy hodí na svou hlavu jméno Doktor. A přitom není doktor ničeho. Cestuje si vesmírem a časem ve své lehce rozbité vesmírné lodi, která vypadá jako modrá policejní budka z Anglie. Prý nenápadné, ale pro všechny co aspoň trochu vidí, věc které si hned všimnete.
Když to však není doktor, tak kdo je to? je to Pán času, proto přišel k vesmírné lodi Tárdis. Své jméno nám neřekne, dal si nové a to Doktor. Ale to není jediná věc, kterou na sobě mění. Dokáže se i totálně fyzicky změnit, ale i jeho osobnost prochází změnou. Takže je to mimozemšťan-měňavec, který je sice chytrý, ale skalpel mu nedávejte.
My mu zde dáváme mimozemské druhé místo.

1. místo
Dr. No
V čem ho najdeme: Dr. No (první film o Jamesi Bondovi z roku 1962), v románu spisovatele Iana Fleminga a na ostrově Crab Key
Kdo si ho střihnul: Joseph Wiseman

Dr.No

Němco-číňan či Číňano-němec… jak chcete vy. Matka Číňanka a otec němec, tímto nám ukazuje, že už tohle ho předurčilo se stát velkým padouchem, jelikož nikdo nechtěl aby pro ně tento šílený doktor, vědec pracoval, tak se rozhodl ovládnout svět. A to tím že zmanipuluje rakety, jak chytré… proč mít své, když svět je jich plný. Ale náš vlezlý James Bond s dvěma nulami a jednou sedmičkou mu to vše překazí a odsoudí ho k jisté smrti.
Ať byl tento doktor No šílený jak chtěl, uměl stylově bydlet. A to na/u ostrově/a Crab Key v Karibském moři u Jamajky. Vytvořil si totiž podmořské bydlení s výhledem přes zvětšovací sklo na rybičky, pořídil si haldu poskoků, vytvořil si Draka v podobě auta, který plival oheň.
Zvládnul jadernou energii, tak skvěle, že zamořil bažiny na ostrově a pochroumal si ruce. Prostě doktor, který získal šílené radioaktivní první místo.

Máme tu konec našeho temného, šíleného žebříčku. Nejspíš by jste daly na první místo někoho jiného a věřte, že jsem o tom dost uvažovala, že udělám jiné pořadí, ale doktor No by pak skončil na posledním místě. Ale je to přece jen padouch, kterého než zemře vidíme jen pár minut. A padouši s nesmyslnými plány, přece vedou. Hlavně přece jen svět je plný raket…

Comments

  1. Tak znám všechny tyto doktory, ale ,,osobně“ jen House 🙂

  2. Hele nemyslela jsme to špatně jen jsem tim chtěla říct že nemám čas na dlouhé články.. Mám mnohem víc učení než jsem čekala..No ale tenhle víkend taky nic moc nečekej nebudu to tiž doma…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: