Máme rádi padouchy II

 Pro připomenutí se jedná o pokračování žebříčku Máme rádi padouchy I. Jelikož vymýšlet a tvořit s tímto obsazením žebříčky mě baví. Je do něj koho obsadit a padouchy takového typů má rádo dost lidí, tak jsem se rozhodla udělat pokračování. Někteří z vás ho mohli čekat, nejspíš dřív, protože už u prvního vydání byla na konci napsaná jednička a to dělám, když mam v plánu později pokračovat.

 Dnes se podíváme na filmové padouchy. Už delší dobu jsem se nemrkla do filmu po nějaké té postavě a tak mam pár námětu na žebříčky. Snad se vám tento a další budou líbit. Je totiž do budoucna na co se těšit.

 Článek může obsahovat dobré spoilery.

  1.  Klaun v podání Jacka Nicholsona (Batman)
  2. Adam v podání Rufuse Sewella (Abraham Lincoln: Lovec upírů)
  3. Mort Rainey v podání Johnnyho Deppa (Tajemné okno)

Speciální avatary k žebříčku:

     

3. místo
Mort Rainey
kdo to je: Fešák s alter egem o kterém nemá ani páru.
ztvárnil ho: Johnny Depp
film: Tajemné okno / Secret Window
rok: 2004
režie: David Koepp
zajímavost: Podle novely od Stephna Kinga. Film končí jinak než kniha.

Johnny Depp jako Mort Rainey, fešák s alter egem o kterém nemá ani páru.

Depp naštěstí patří k těm hercům co dokáži film o nějakou tu hvězdu pozvednout a vás baví se na něj koukat. Proto postava Morta si vás dokáže získat.

Mort Rainey nemá všech pět pohromadě, ale ani o tom neví. Dokáže tedy šikovně vystrašit sám sebe a sám sebe zahání do úzkých. Ale vše je k něčemu dobré. Teda aspoň pro něj. Ne že by na konci okolí plesalo radostí.

citát: Záleží jen na konci. Je to nejdůležitější část příběhu. A tenhle…
…je velice dobrý. Tenhle je dokonalý.
„Vím, že to zvládnu,“|řekl Todd Downey, když si bral další kukuřici z kouřící mísy. „Časem určitě bude každý kousíček z ní pryč. A její smrt bude i pro mě záhadou.“

No jo film má jiný konec než kniha a nebudu vám tu přesně říkat jaký je rozdíl. Ale špatná změna to není. 🙂 Každý konec má něco do sebe. Víc spoilerů kolem toho tématu vám sem nechci házet.

 

2. místo
Adam
kdo to je: Upírský štramák s fajn brejličkami
ztvárnil ho: Rufus Sewell
film: Abraham Lincoln: Lovec upírů / Abraham Lincoln: Vampire Hunter
rok: 2012
režie: Timur Bekmambetov
zajímavost: „Tim Burton Productions“ 

Rufus Sewell jako Adam, upír štramák…

Rufus Sewell je dobrý herec. Jen by to chtělo, aby dostal víc prostoru v nějakém pořádném filmu či seriálu, který vyjde. Díky tomu postavu Adama zvládnul dobře. Inu moc věcí tak ani zkazit nešlo, když byli skoupí na to, aby nám ho pořádně ukázaly. Snad si nemysleli, že by nás mohl zajímat Lincoln, když je tam tolik jiných lepších postav.

Adam toho prožil už dost. Chce si jen udělat vlastní zemi, kde si se svými upířími poskoky bude v klidu vysávat lidi a jiné zajímavé věci co upíří dělají, teda krom toho že jsou mrtvý a zabít na vzájem se nemohou… to je pech. Že si k tomu zvolil severní Ameriku budiž.
Jelikož se už nechtěl schovávat v temnotě, nechoval se ani moc mile, natož aby si hrál na disko kouli, tak si to nás krve-žrout odskákal. A teď se nic o tom co bylo před mnoha stoletími nedozvíme.

Jedná z mála dobrých věcí na tomto filmu je náš záporák, kterého může jen odstranit barbar, který ničí historické památky. Inu to tento Adam s biblickým jménem je. Ano viděl vše možné, i když jeho nechuť ke stříbru pak nelogicky přišla v průběhu jeho života, aneb ty co to viděla a dávaly pozor, tak zjistí, že tam dost věcí neklape. Ale co člověk se aspoň pobaví, navíc se przní jiný dějiny než jeho. A to je plus.

1. místo
Klaun
kdo to je: pomatenec s „vybjelenym kxichtem.“
ztvárnil ho: Jack Nicholson
film: Batman
rok: 1989
režie: Tim Burton
zajímavost: Štramáckost kostýmu Klauna se ukazuje na tom, že na jeho navrhnutí se podílel Jack Nicholson, ale hlavně si ho oblíbil tak, že si ho po skončení natáčení odkoupil. 🙂

Jack Nicholson jako Klaun, pomatenec s „vybjelenym kxichtem.“

Jack Nicholson je prostě už velký herec. Proto jeho filmografie je dost pestrá. Roli Klauna zvládnul prostě bravurně a získal si diváky až do dnešní doby.

Klaun je prostě frajer. Nejenže se vykoupal v nějaké to záhadné kyselině za pomocí Batmana, kterému před tím odkrágloval rodinu. Ale nosí frajerský kvádro, má legrační a výbušné hračky a k tomu dělá umění, no teda umění pro něj z kterého jeho okolí není většinou nadšené. Tomu však nebrání mít úsměv od ucha k uchu a sem tam si zatančit nějaký ten taneček, zapojit se do průvodu, pořídit si velké balóny a rozházet peníze. Samo sebou, že se snaží odkráglovat celé město.

…a ano v originále je to Joker, ale když to přišlo k nám, přišel i dabing, který je víc jak dobrý a přeložení na Klauna. Mladším nejspíš tenhle Batman prt řekne, ale ty co znají a mají zažitý, tak vědí, že to k tomu prostě patří. Navíc my máma tím pádem tu věc, že si oddělíme Joker, tedy v našem podaní Klauna od nového Joker (což už není klaun) v podaní Heatha Ledgera.

Nesrovnávejte tyto dva Jokery, každý je jiný a každý svým způsobem dobrý.

This slideshow requires JavaScript.

Máme tu konec článku. Doufám, že se vám aspoň trochu líbil. Tvořila jsem ho, když jsem byla nemocná, takže to byl pro mě takový vytrvalostní boj. Aspoň že nebyl takový problém z obsazením. Inu tohle téma je moje oblíbené.

Ocením, když mi tu necháte nějaký ten komentář k tématu. Na komentáře budu odpovídat hned pod tento článek. Ale to jen kdyby náhodou.

Comments

  1. Tito si určitě zaslouží být na seznamu 🙂

  2. bezvadné umístění. Film Tajemné okno je vážně skvělý! Hlavně když se dozví, že to dělá všechno vlastně on…moc dobré:) Jack je prostě v Batmanovi super a druhé místo mě také zaujalo je spousta padouchů a tenhle by tam mohl být taky, ale co tzřeba Voldemort 😀 to mi jen tak napadlo když jsem tak o těch padouších zauvažovala:)

  3. skvělý výběr 🙂 … Souhlasím ohledně Voldemorta … koho k němu, když on je prostě Voldemort 😀 …. to se pak těžko dá najít někdo kdo je hoden být si roven s Voldemortem 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: