Psaní nesmyslů

Psaní nesmyslů by mi šlo celkem nejlíp, ale stavět stránky na tom nejde. Hlavně poslední dobou je pro mě prostě problém něco napsat. Ano kdybych psala něco více osobního, jak jsem to dělala dříve, tak by to bylo lepší. Bylo by to i pro vás zajímavé. Ale tak to prostě už nedělám. Ano sem tam něco v noci napíší, ale většinou to prostě něuvěřejním. Takže pokud má článek být, článek spatřen skrz vaše oči, tak by měl být co nejméně osobní. Ale co tak psát.

Dá se říct, že druhou věcí po nesmyslech co mi jde psát, je to co se tu bude dít. Inu to je jednocuhé, stručné a obsahově to má jakousi předem danou konstrukci a obsah je mi víc jak jasný, když vlastně navazuje na to co tu bude, co vymýšlím co bych chtěla atd. Pak je horší to vyplnit. Ne že bych nechtěla, ale vždy do toho něco vleze a nebo prostě původní nápad se rozplyne.

Jako třetí věc o které dokáži psát, teda spíš jak psát. Je tvoření jaké si omáčky. nedostaneme se sice k jádru věci, ale něco vyplodíme. Když je to vtipné, tak proč ne. Ale co když se takový článek stává nudný nejen pro čtenáře, ale už i pro mě? Proč by měl být uveřejněn? Jen proto aby zaplnil prázdné místo na stránce? Proto, aby něco bylo? Protože snad čtenářům stačí málo?
Ani jedna otázka není ta pravá a ani na jednu tedy není ano. Jde tu o něco jiného. Jde tu o zaznamenání myšlenkového pochodu v daný okamžik, který později s ostatníma článkama, sestaví aspoň střípek toho co bylo, toho kdo to psal a třeba možná i nevtipné věci budou vtipnými. Ale to jen tak jako bonus.

Na závěr by se hodilo napsat pointu toho všeho, ale je nějaká?
Snad ano a snad zní takto: „Je dobré uveřejňovat i drobné nepodstatné věci, pokud později poslouží něčemu většímu.“

A (ne)moudro nakonec:

Neber nic tak vážně, jako tu nejvážnější věc, která ti právě vytanula na mysl.

Comments

  1. Pěkně napsané a myslím, že v hodně věcech máš pravdu.)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: