Seriály, které milujeme

V tomto žebříčku se podíváme na seriály, které jsme si oblíbili, ale bohužel se už nenatáčejí, ale o to mají v našem srdci víc místa.
Vybrala jsem různorodou sortu seriálu. Tak doufám, že vás nějaký osloví, pokud jste ho ještě neviděly, což se taky možná nestane, tak pokud je budete znát, tak si aspoň zavzpomínáte.

  1. Veronica Mars
  2. Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer)
  3. Mrtvá zóna (The Dead Zone)

3. místo
Mrtvá zóna (The Dead Zone)
Doba trvání: 2002 – 2007
žánr: Drama / Mysteriózní / Fantasy
Série: 6
Díly: 81
Hrají: Anthony Michael Hall, Nicole de Boer, Chris Bruno, John L. Adams, David Ogden Stiers, Bill Mondy, Spencer Achtymichuk, Sean Patrick Flanery, Kristen Dalton
Podle: Stephen King
Kniha: Mrtvá zóna (Dead Zone)

Seriál vznikl na motivy Knihy „Mrtvá zóna“ od Stephna Kinga. Osobně se mi tento seriál líbí a Anthony Michael Hall je podle mě v roli víc jak dobrý. Takže seriál doporučuji. Ale teď se dostáváme k hlavnímu problému, že seriál není dokonalý a na navíc, víc jak u jiných seriálu záleží na vašem v kuse. protože třeba věci, které se líbili mě, tak jiní krytyzovaly. Takže nehleďte na recenze a sami se přesvědčte.
Jedna z věcí, proč jsou lidi co se jim to tolik nelíbí je ten, že tak do třetí série to odcejpá. První série je vážně super, prostě povedené. Pak je poznat, že to začali protahovat, něco tolik neodcejpalo, ale to záleží na názoru, někomu se takové tempo líbí. A prostě seriál se někam posunul a to je vždy pro někoho problém, ale kdyby zůstal stále stejný, tak se zas najde někdo kdo stěžuje. Ale ke konci seriál zas získal na tempu.
Osobně mam tento seriál mezi mými nejoblíbenějšími a je to pro mě srdcová záležitost.
U nás díky jeho rozporuplnosti pro některé lidi získává třetí místo, přece jen někdo by to kultovním seriálem nenazval, ale vy kašlete na rýpali, protože někteří ničemu nerozumí, ale podívejte se na něj, udělejte si sami na něj názor a třeba vás chytne a když ne, tak se nic neděje. Každému se líbí něco jiného.

2. místo
Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer)
Doba trvání: 1996 – 2003
žánr: Akční / Fantasy / Drama / Horor
Série: 7
Díly: 145
Hrají: Sarah Michelle Gellar, Nicholas Brendon, Alyson Hannigan, David Boreanaz, Anthony Head, James Marsters, Emma Caulfield, Michelle Trachtenberg, Kristine Sutherland, Charisma Carpenter, Amber Benson, Seth Green, Marc Blucas, Danny Strong, Tom Lenk, Eliza Dushku

Buffy… co tam říct.
Kultovní seriál o přemožitelce, kde hlavní roli stvárnila úžasná Sarah Michelle Gellar, ale i jiní herci se svých rolí zhostili víc jak jen dobře. Ano seriál má své vady na kráse a někdo by ho nazval až trapárnou. Jasně, když nemáte rádi takové seriály, tak není se čemu divit, že vás neosloví. Ale pravda je taková, že je to seriál skvělý, který vydržel 7 sezón a skončil hlavně kvůli tomu, že Sarah Michelle Gellar, nechtěla dále v seriálu pokračovat a chtěla se více věnovat filmu. Inu není se čemu divit.
Seriál volně vychází z filmu Buffy the Vampire Slayer (Buffy, zabíječka upírů) z roku 1992.
Osobně mam tento seriál ráda a zpětně z něj mam celkem dobrý pocit.
A na závěr ještě zajímavost. Uvažovalo se o tom, že by se natočil film, nejspíš i z novými představiteli, ale padaly různé tipy. Fanouškům se to však moc nelíbilo. Inu z kultovního seriálu, by se stal jen tahač pěnez víc jak kdy dřív a byl by završen nějakým vrakem. Takže tento nápad vyšuměl a byl zamítnut, ale kdo ví kdy se zas vrátí.

1. místo
Veronica Mars
Doba trvání: 2004 – 2007
žánr: Drama / Krimi / Mysteriózní
Série: 3
Díly: 64
Hrají: Kristen Bell, Percy Daggs III, Jason Dohring, Francis Capra, Enrico Colantoni, Ryan Hansen, Teddy Dunn, Michael Muhney, Tina Majorino, Brandon Hillock, Kyle Gallner, Tessa Thompson, Julie Gonzalo, Chris Lowell, Daran Norris, Duane Daniels, Harry Hamlin

První místo si zaslouží tento skvělý seriál, kde Kristena Bell předvedla skvělý výkon, ale i ostatní nezůstaly v pozadí. Seriál, které byl určen pro madlší, dá se říct i pro puberťáky, ale to by mohlo někoho urazit, byl však oblíbený i u jiných věkových hranic. Většinou se to u takovích seriálu ve větší míře nestává. Inu tento seriál je něčím výjimečný. neřeší jen kdo koho má rád a kam půjdem zapařit, ale jeho dějová linka je víc zajímavá a tématicky jiná než to bývá, či bývalo. Celé provedení Veronici Mars je dobře vymyšlené a provedené a proto seriál dokáže bavit i teď a můžete se na něj dívat stále dokola a bude vás bavit.
Tento seriál patří k těm, kteří nepřežily stávku scénáristů a byly dá se říct odstřeleni a nevrátilo se k ním. Byla to velká škoda a ani fanoušci nic nezmohly, ale tak to prostě někdy bývá. Aspoň, že máme ty 3 dobré série, třeba by ta další byla hrozná, ale aspoň by se vyřešil vztah mezi hlavníma postavami, máme přece rádi šťastné konce.
Já jsem si za ty léta tento seriál dost oblíbila a ráda se na něj dívám znova a znova, protože má své kouzlo.

A je tu konec žebříčku. Doufám, že se vám líbil a necháte tu nějaký koment a budete hlasovat v anketě. Zatím se mějte dobře. 🙂

Comments

  1. Buffy a Veronica♥ 🙂

  2. Tak zrovna tyhle tři kromě Buffy vůbec neznám…

  3. háh, mám dobrou ikonku :D:D

  4. Jaj, s tebou by mě bavilo sedět na gauči, jíst zmrzlinu a koukat se celej den na seriáloše ;-).

  5. Ahoj:)) Až teď jsem si toho všimla. Teď jsem nebyla na blogu, protože mám kupu učení, tak se omlouvám. Ale jsem ráda že se mnou spřátelíš:)) Koho chceš na ikonku do menu ? :))

Trackbacks

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: