Tip na čtvrteční film I.

Andělé a démoni (Angels & Demons)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 minut
Režie: Ron Howard
Hudba: Hans Zimmer
Hrají: Tom Hanks, Ewan McGregor, Ayelet Zurer, Stellan Skarsgard, Pierfrancesco Favino, Nikolaj Lie Kaas, Armin Mueller-Stahl, Carmen Argenziano, Thure Lindhardt, Elya Baskin, Cosimo Fusco

 Obsah:

Význačný vědec leží ve svém bytě brutálně zavražděný. Motivem byla zřejmě jeho převratná práce, jejímž výsledkem byl objev antihmoty. Ta ovšem za určitých okolností vybuchuje silou nejmohutnější jaderné nálože…
V té chvíli se na scéně objeví Robert Langdon, expert na význam náboženských symbolů. Mrtvému kdosi vypálil na prsa cejch, znamení, jímž o sobě před staletími dávalo vědět satanistické bratrstvo – ilumináti. Do toho přijíždí dcera zabitého vědce, Vittoria, a k všeobecnému zděšení se zjistí, že ukradený vzorek antihmoty se záhadně ocitl – ve Vatikánu! V samotném srdci křesťanstva právě probíhá volba papeže a časované bombě zbývá pár hodin do výbuchu. Langdon s Vittorií se ocitají ve víru šílených událostí a podle tajemných jinotajů pátrají po dávné Cestě osvícení, jejíž objevení může vést k záchraně.
Tajemná zákoutí Říma, opuštěné ztemnělé kostely, které znesvětilo zabíjení, podzemní chodby, hrobky a pusté síně vatikánských archivů, to jsou kulisy, v nichž oba sympatičtí hrdinové běží o závod se smrtí.
Když po všem tom napětí konečně popadneme dech – se srdcem ještě bušícím až v hrdle, položíme nevyhnutelnou otázku: A co když je to pravda…?

text distributora

 

Zajímavosti:

  • Andělé a démoni je natočen jako druhý díl a časově je usazen po prvním dílu. První je Šifra mistra Leonarda. V knižní podobě je tomu však naopak.
  • Vatikán nepovolil natáčení na Náměstí svatého Petra, takže štáb musel postavit maketu.
  • Ewan McGregor se nebyl schopen naučit italský přízvuk. V knize je jeho postava italské národnosti. Aby se tyto problémy vyřešily, z Itala Carla Ventresca se stal Patrick McKenna, Ir.
  • Leonardo DeCaprio odmítl roli Patricka McKenna. „Což je nejspíš dobře, když si to totiž přestavím, tak je to dost podivný, ale na druhou stranu by to bylo zajímavé vidět.“

 

Podle knihy: ANDĚLÉ A DÉMONI

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností. Ve špičkovém švýcarském výzkumném ústavu CERN je nalezen brutálně zavražděný vědec.

text distributora

 

Film si můžete zakoupit na DVD, nebo Blu-ray a to na této adrese: http://www.musicrecords.cz/ a to celkem za přijatelnou cenu: (DVD 179 kč, Blu-ray 449 kč) Pokud jste z Plzně či okolé (nebo klidně z větší dálky) tak mají i kamený obchod a to v centru v Plzně, Dominikánská 3 a nebo Obchodní centrum Olympia – Písecká 972/1
Plzeň-Černice 32600 (u jezdicích pásku z parkoviště) a nebo také Pobočka -Obchodní centrum Tesco
OC Plzeň – Rokycanská 1424/128 Plzeň

Comments

  1. no byla to taková příjemná pauza ale naštěstí jsem neskončila neboj..=))..
    P.S.:To je supr že se naše mamky jmenují stejně

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: