Jupiter v Býku

Jupiter: Býk – 15°57’58’’

 

Jupiter v Býku

 
Jupiter v Býku naznačuje jedince, který umí zacházet s penězi. Dokáže peníze a jiné prostředky výnosně a solidně využít. Je názoru, že hromadění majetku je nutné, když člověk chce mít dobrou životní úroveň. Po této také silně touží.
Jedinec narozený s Jupiterem v Býku by nejradši chtěl mít ve všem jen to nejlepší a nejkvalitnější, co si jen může dovolit. Toto platí zejména na jídlo; je to labužník a znalec jídla a pití. Bude si většinou dobře žít, protože ve většině případů skutečně dokáže nabýt prostředků, které jeho vykýžený životní styl vyžaduje.
V podnikání a obchodní činnosti je stabilní a trpělivý. Má ve věcech rozhled a dokáže své záležitosti přivést k úspěšnému uskutečnění. Je poněkud neústupný a nemá rád, když se někdo pokouší jej usměrňovat nebo popohánět. Tvrdohlavě se přidržuje se svých konvenčních zpátečnických názorů.

Věříte v materiální vlastnictví a v materiální rozvoj, společně s postavením a pohodlím, které poskytují. A také jste do větší nebo menší míry schopni tím nebo oním způsobem přitáhnout bohatství. Jelikož naše společnost v současné době staví svou víru na materiálních hodnotách, je pro vás důležité pochopit kosmický zákon, který řídí akumulaci materiálních věcí. Kdybyste to neudělali, znamenalo by to, že byste možná shromáždili bohatství, libovali si v něm, a pak byste je buď ztratili, nebo nad ním ztratili kontrolu, anebo byste byli pronásledováni strachem z jeho ztráty či potřebou něčeho, co se za peníze nedá koupit. Případně by pro vás bylo vůbec extrémně obtížné hodně toho získat v materiální oblasti.

V prvním případě chybí znalost zákona o nekonečném přísunu, který říká, že abyste si udrželi bohatství, musíte investovat a podporovat ostatní, a ne pouze lpět na bohatství pro bohatství samo. V druhém případě si neuvědomujete, že když je potřebujete a použijete k něčemu hodnotnému, budete mít materiální prostředky stále k dispozici. Jupiter v Býku vznáší otázku, co děláte s penězi. Růst skrze stabilizování znamená, že zlepšení vašich materiálních podmínek je úzce spjato s pochopením, že stabilita je přirozený stav, na který má každý právo, a že stabilita se udržuje tím, že se zdroje nechají plynout dovnitř tak, jak se nechají plynout i ven. Lakota vám prostě nesluší.

Až oceníte tuto moudrost, kterou vám nabízí Jupiter v Býku, pravděpodobně se ocitnete v nějakém řídícím postavení či jako správce majetku, anebo někde, kde budete mít skutečnou odpovědnost za růst jmění. Přesto „není všechno zlato, co se blyští“, a vy dříve nebo později zjistíte, že více záleží na pocitu, že jste bohatý, než na bohatství samém.

Proto se u vás projevuje radost Jupitera zcela zjevně a konkrétně, jelikož jste obvykle veselí a velkorysí. Nicméně tento smysl pro štědrost může být zneužitý různými formami fyzického požitkářství anebo promrháním jmění, které jste obdrželi příliš snadno. Když se vám podaří se z této rozhazovačnosti dostat, anebo ji obejít, pak jste schopni dát konkrétní podobu své představě Boha, který by se mohl podobat Ježíškovi či Rohu hojnosti Matky přírody.

Zdroj: Lyn Birkbeck (Astrologie – Praktická příručka)

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: