Con Air

Rozhodně je to dobrý snímek, který i přesto nebude podle mě bavit každého. Je akční Thriller, který má skoro všechno co by mělo spojené těchto dvou žánrů přinést a jistě si snímek našel hodně fanoušků.
Je fajn, že se tu nachází pár herců, kteří v té době nebyli zas tak známí. Třeba si tu střihly jen menší role. To je u mě plus tohoto filmu, protože většinu těch herců mam ráda. A řekla bych, že tu jsou hlavně tři herci co mam ráda a to: Nicolas Cage, John Cusack a Colm Meaney.

Já tento snímek mam ráda, ale chtělo to čas. Když jsem ho viděla poprvé, tak se mě moc nenadchnul, protože jsem od něj čekala něco jiného, takže bych skoro až řekla, že byl pro mě lehce nudný chvílemi. Když se na něj však kouknu zpětně už jinýma očima, s jiným očekáváním a hlavně důvodem, tak mohu říct. Je to dobrý snímek a zaslouží si pozornost.

Con Air
Akční / Thriller
USA, 1997, 115 minut
Režie: Simon West
Hudba: Mark Mancina, Trevor Rabin
Hrají: Nicolas Cage, John Cusack, John Malkovich, Ving Rhames, Nick Chinlund, Steve Buscemi, Colm Meaney, Rachel Ticotin, Dave Chappelle, Mykelti Williamson, Danny Trejo, M.C. Gainey, Steve Eastin, Renoly Santiago, Monica Potter, Landry Allbright, Brendan Kelly, Mongo Brownlee, Ned Bellamy, Angela Featherstone, Doug Hutchison, David Ramsey, Emilio Rivera, Ty Granderson Jones, Don S. Davis, Kevin Cooney, Dabbs Greer, John Diehl, Kevin Gage, Dennis Burkley, Chris Ellis, Mark Ginther, Fredric Lehne

zajímavosti

  • Film je inspirován novinovým článkem o leteckém převozu odsouzených vězňů.
  • Většina dialogů Dava Chappella byla dílem improvizace.
  • Scény v Las Vegas se natáčely v legendárním Sands Hotelu bezprostředně před jeho zbořením. Když se producenti dověděli o záměru městské rady srovnat hotel se zemí, nechali v něm nainstalovat velké množství kamer, aby mohli diváci vidět skutečné destrukce.
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles (Kalifornie), Elkhartu a Goshenu (Indiana), Ogdenu, Salt Lake City a Wendoveru (Utah) a v Las Vegas (Nevada).
  • Jména třech mrtvých bělochů, které hledal Pinball (Benson, Karls a Popovich) byla vybrána podle druhého asistenta kameramana Garretta Bensona, prvního asistenta kameramana Johna Karlse a vedoucího kamerové techniky J. Michaela Popoviche.
  • K natáčení byly použity tři letouny C-123 Provider.

 

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: