Osm filmů na které se stojí podívat III.

Kvůli vysoké čtenosti příspěvku „Osm filmů na které se stojí podívat II“ a pak znova vysoké čtení „Osm filmů na které se stojí podívat I“ mě dovedlo k závěru, že ještě před tím než bude zaměřený týden pouze na upíry, tak vytvořím třetí díl a bude taková mariášová trojka.
Doufá, že zas najdete nějaký snímek na který by jste se rádi podívaly a článek se vám zase bude líbit.
Takže tady máme závěr trilogie…


Bullittův případ (Bullitt)

Akční / Krimi / Drama / Thriller
USA, 1968, 113 minut
Režie: Peter Yates
Hrají: Steve McQueen, Jacqueline Bisset and Robert Vaughn
Vynikající film s jednou z nejlepším automobilových honiček všech dob.
Skvělé herecké výkony a auta, která by jste chtěli vlastnit. Tenhle snímek je prostě skvělý a za ty léta neztratil na ničem co by správný film měl mít.


Prokletý ostrov (Shutter Island)

Drama / Thriller / Mysteriózní / Horor
USA, 2010, 137 minut
Režie: Martin Scorsese
Hrají: Leonardo DiCaprio, Emily Mortimer and Mark Ruffalo
Skvělý film na který rozhodně stojí za to podívat. Příběh pěkný s pěkným závěrem. Leonardo zde předvedl jistě skvělý herecký výkon a dokazuje nám, že má i na zajímavé role. Celkově herecké výkony jsou v tomto snímku vynikající. Rozhodně se na tento snímek podívejte, pokud máte rádi tento žánr, protože třeba se vám tento snímek zalíbí.


Wall Street: Peníze nikdy nespí (Wall Street: Money Never Sleeps)

Drama
USA, 2010, 133 minut
Režie: Oliver Stone
Hrají: Shia LaBeouf, Michael Douglas and Carey Mulligan
Pokračování snímku Wall Street z roku 1987 jistě stojí za zmínku.
Film je to povedený, herecké výkony taky a celkově to vše působí dobře. Mě se snímek osobně dost líbil, ale podle mě nesedne větší mase, protože pokud nemáte rádi tento žánr, takto zpracovaný, tak se vám snímek nemusí líbit, ale pokud takovéto filmy máte rádi, tak se rozhodně budete bavit. Protože film je to skvělý.´


Muž ve stínu (The Ghost Writer)

Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie / Francie / Německo, 2010, 128 minut
Režie: Roman Polanski
Hrají: Ewan McGregor, Pierce Brosnan and Olivia Williams
Jeden z mnoha snímku, který jsem navštívila hned v kině a rozhodně jsem udělala dobře, protože snímek je to perfektní se skvělými hereckými výkony, které rozhodně stojí za to, aby se člověk na ně podíval. Takže pokud budete mít čas a budete se chtít na něco podívat, tak tento film vám rozhodně doporučuji.


60 sekund (Gone in Sixty Seconds)

Akční / Krimi / Thriller
USA, 2000, 111 minut (Director’s cut: 122 min)
Režie: Dominic Sena
Hrají: Nicolas Cage, Angelina Jolie and Giovanni Ribisi
Film plný aut a akce. Snímek rozhodně stojí za zmínku, protože sice nepatří k nějakým unikátům, ale rozhodně patří k těm lepším. Naleznete zde dobré herecké výkony a rozhodně se budete moc na co koukat. Je to prostě takový oddechový film.


Deník Bridget Jonesové (Bridget Jones’s Diary)

Komedie / Romantický
Velká Británie / Francie, 2001, 93 minut
Režie: Sharon Maguire
Hrají: Renée Zellweger, Colin Firth and Hugh Grant
Vynikající komedie, která stojí za zhlédnutí.
Tahle komedie má něco v sobě co vás na ní bude bavit i po několikátém shlédnutí. Mě něco prostě v něco co člověka pobaví. Já osobně tyhle snímky moc nemusím a byla jsem a stále jsem dost překvapení, že mě tenhle film stále baví a to už pár let. Takže se tak nějak zařadil mezi mé oblíbené snímky.
Herecké obsazení je senzační. Lépe se jim to snad ani podařit nemohlo.
Prostě má v sobě všechno co by měl mít a i něco navíc.


Mechanický pomeranč (A Clockwork Orange)

Krimi / Drama / Sci-Fi
Velká Británie, 1971, 137 minut
Režie: Stanley Kubrick
Hrají: Malcolm McDowell, Patrick Magee and Michael Bates
Do toho žebříčku jsem chtěla dát kombiné nových, novějších a starých filmů. Tenhle snímek je rozhodně povedený a ještě dnes kolem sebe dokáže způsobit rozruch. Je to už taková klasika.
Tento film rozhodně není oslava násilí, jak by si to někteří mohly myslet, ale je vtom mnohem víc. Mnohem víc tragédie a někdo tam třeba uvidí i nějaké to poselství. Snímek se úplně nedrží knihy, ale to vůbec nevadí. Kniha je senzační, ale natočit jí přesně by se moc nedalo. Škoda je jen, že ve snímku chybí konec knihy. To proto, že když v americe tato kniha vyšla, tak vyšla bez poslední kapitoly, protože američani by nepřekousli konec knihy a protože by ho nepřekousl ani ve filmu, tak tam nebyl dát. Krom toho, že ani režisér ho tam moc nechtěl. Však to je věc názoru a ani já se osobně nemohu rozhodnou jestli by tam měl být či ne. Protože kdo ví jak by to bylo zpracované a jak by to ve snímku vyznělo, protože právě tenhle konec co tam není, je podle mě o dost děsivější, než ten co je ve filmu. Člověk vidí to, že tomu vlastně nešlo zabránit a že člověk tomu nejhoršímu prostě nezabrání.


Nebezpečný cíl (Bangkok Dangerous)

Akční / Drama / Thriller
USA, 2008, 100 minut
Režie: Danny Pang, Oxide Pang Chun
Hrají: Nicolas Cage, Charlie Yeung and Shahkrit Yamnarm
Pokud chcete ryze oddychoví snímek, tak je to rozhodně pro vás. Pokud vám nevadí rimejky. A propo, kdyby jak první snímek, tak tenhle točil američan, tak by to dozajista nazval druhým dílem, jak se to často stává a pak by se dozajista na tento snímek koukalo jinak.
Nemůžete ho srovnávat s předchozím snímek, protože jsou to dva rozdílné filmy, které jsou od sebe dost vzdálené časově. První snímek byl natočen v roce 1999 a je rozhodně povedený a rozhodně vám doporučuji se na něj podívat.
Tenhle snímek musíte brát tak, že režiséři svůj předchozí snímek chtěly přetvořit a někom ho posunout. Ať jejich záměry byli jakákoliv. Tak film rozhodně není špatný a rozhodně pořád patří k těm lepším předělávkám či pokračováním, ale nečekejte od něj nějakou bombu, protože jinak by jste mohly být zklamání. Pokud ho však vezmete ze vším co v sobě ukrývá, tak se jistě dobře pobavíte a odreagujete u tohoto akčního snímku.


Doufám, že jste našli nějaký film co by vás zajímal. tentokrát jsem sem dala i nějaký odychovky, které v minulém díle tolik nebyli, takže se snad pobavíte.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: