Osm filmů na které se stojí podívat II.

Pro velkou čtenost minulého článku, kde jste mohly nalézt osm filmů na které se stojí za to podívat, jsem se rozhodla udělat druhou část. jelikož je dost filmů na které by jste se mohli podívat a oni za něco stojí. Tentokrát se zaměřím na ty méně známe a vyberu různorodější seznam filmů, takže třeba si zrovna v tomto filmu přijdete na své.


Easy Virtue (Lekce neslušného chování)

Velká Británie / Kanada, 2008, 93 minut
Režie: Stephan Elliott
Hrají: Jessica Biel, Ben Barnes, Kristin Scott Thomas, Colin Firth, Kimberley Nixon, Katherine Parkinson, Kris Marshall, Christian Brassington
Tento film si jistě najde fanoušky, kteří se na něj rádi podívají a pobaví se při něm. Tento film vřele doporučuji, protože má své kouzlo a to díky mnoha věcem.


Secret Window (Tajemné okno)

USA, 2004, 96 minut
Režie: David Koepp
Hrají: Johnny Depp, John Dunn-Hill, John Turturro, Timothy Hutton, Maria Bello, Charles S. Dutton, Len Cariou, Isabelle Champeau, Vlasta Vrana
Pěkná film, kterému byla předloha jedna Kingova povídka. Téma je podle mě dobře zpracované a to i na odchylky od předlohy. Herecké výkony jsou dobré a Depp znova ukazuje, že umí hrát. Aneb: „Co s tím chceš dělat námořníku“
Rozhodně stojí se na tento film podívat a pokud budete pozorní, tak zjistíte, „že vše se odehrává v zrcadle“.Marvin’s Room (Marvinův pokoj)

USA, 1996, 98 minut
Režie: Jerry Zaks
Hrají: Meryl Streep, Leonardo DiCaprio, Diane Keaton, Robert De Niro, Hume Cronyn, Gwen Verdon, Dan Hedaya, Margo Martindale, Cynthia Nixon, Kelly Ripa, Victor Garber, Bitty Schram
Jeden z mích už dlouhá léta oblíbený film. Nevím přesně co se mi na tomto filmu líbí a co na mě stále baví, ale atmosféra v něm je parádní a herecký výkony také. Rozhodně se na něj podívejte a sami si na tento film udělejte názor.


Moulin Rouge

Austrálie / USA, 2001, 123 minut
Režie: Baz Luhrmann
Hrají: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo, Jim Broadbent, Richard Roxburgh, Jacek Koman, Natalie Jackson Mendoza, David Wenham, Kylie Minogue, Plácido Domingo, Tara Morice, Ozzy Osbourne, Nash Edgerton
Pěkně zrežírovaný snímek, který v sobě ukrývá několik dobře vystavěných obrazů. Rozhodně stojí za to, aby jste se na něj podívaly a pokud máte rádi filmy, kde se zpívá a mají atmosféru, tak tohle je rozhodně něco pro vás.


Wall Street

USA, 1987, 126 minut
Režie: Oliver Stone
Hrají: Charlie Sheen, Michael Douglas, Daryl Hannah, John C. McGinley, Hal Holbrook, James Karen, Leslie Lyles, Frank Adonis, John Capodice, Martin Sheen, Josh Mostel, Ann Talman, Richard Dysart, Andrea Thompson, Lauren Tom, Terence Stamp, Sean Young, Paul Guilfoyle, James Spader, Saul Rubinek, Sylvia Miles, Sean Stone, Millie Perkins, Oliver Stone, Anna Levine, Jeff Rector, Tamara Tunie
Film, který má své kouzlo i po tolika letech. Pokud jste tenhle film neviděly, tak neváhejte a podívejte se na je. Já tenhle film mam ráda už několik let a stále se mi líbí a takovích filmů na kterých bych se podívala po letech a stále bych byla z nich nadšená není tolik.
Však musíte brát v potaz v jakém roce byl natočen. Protože pokud jste mladší, tak se vám některé věci ve snímku můžou zdát směšné.


The Cider House Rules (Pravidla moštárny)

USA, 1999, 120 minut
Režie: Lasse Hallström
Hrají: Tobey Maguire, Charlize Theron, Delroy Lindo, Paul Rudd, Michael Caine, Jane Alexander, Kathy Baker, Erykah Badu, Kieran Culkin, Kate Nelligan, K. Todd Freeman, Paz de la Huerta, J. K. Simmons, Erik Per Sullivan, Skye McCole Bartusiak, Annie Corley, Kevin Chapman
Povedený film, který dokáže oslovit s vynikajícími hereckými výkony. Tobey Maguire svojí roli zvládnu velmi dobře a díky tomuto snímku jsem si tohoto herce oblíbila. Film doporučuji, pokud máte raději táhlejší filmy bez akce v každém obraze, protože jinak by vám film mohl připadat nudný, což on určitě není.


Pride & Prejudice (Pýcha a předsudek)

Velká Británie / Francie, 2005, 127 minut
Režie: Joe Wright
Hrají: Keira Knightley, Talulah Riley, Rosamund Pike, Jena Malone, Brenda Blethyn, Judi Dench, Carey Mulligan, Rupert Friend, Tom Hollander, Matthew MacFadyen, Kelly Reilly, Donald Sutherland, Sinead Matthews, Penelope Wilton, Peter Wight, Claudie Blakley, Simon Woods, Tamzin Merchant
Pokud chcete něco romantického a dobře zpracovanou knižní klasiku do filmu, tak tenhle film je pro vás. Uhrane vás svým kouzlem a hereckými výkony. Chemie mezi hlavními postavami je tak jak má. A celý film působí v celku moc dobře a rozhodně se na jen moc dobře kouká. Najdete v něm soustu pěkných záběrů, který krásně vystíní celé prostředí. Takže nemohu jinak než tenhle film doporučit a to romantické filmy moc nemusím.


Tideland (Krajina přílivu)

Kanada / Velká Británie, 2005, 122 minut
Režie: Terry Gilliam
Hrají: Jodelle Ferland, Jeff Bridges, Janet McTeer, Jennifer Tilly, Brendan Fletcher
Tenhle snímek z nějakého záhadného důvodu mam ráda. Pokud však nemáte rádi táhlejší příběhy, tak se vám tenhle snímek nemusí líbit, protože by vás mohl nudit. U tohoto snímku hodně záleží na vašem vkusu a možná, že se vám zalíbí a možná. Je to film trochu mimo, takže se musíte na něm zamyslet a vžít se do něj, jinak ho vůbec nemusíte pochopit a budete ho brát jako za špatně vymyšlenou kravinu a on to přitom je krásný surealistycký příběh, který rozhodně stojí za pozornost.
Tento režisér má svůj styl, který každému nepadne do noty, ale ty co takovéhle snímky milují si dozajista přijdou na své.


Úspěšně jsme se dostaly na konec článku. Doufám, že se vám aspoň jeden film ze seznamu líbí. Pokud tento článek bude aspoň stejně čtený, jako předchozí, tak se dočkáte pokračování.

Trackbacks

  1. […] Osm filmů na které se stojí podívat II. […]

  2. […] Osm filmů na které se stojí podívat II. […]

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: