Osm filmů na které se stojí podívat I.

V dnešním příspěvku najdete osm filmů na které stojí se z nějakého důvodu podívat a když se budete nudit, tak máte inspiraci na které filmy se podívat.
Počátek (Inception)
Rok: 2010
Režie: Christopher Nolan
Hrají: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Ken Watanabe, Dileep Rao, Cillian Murphy, Tom Berenger, Marion Cotillard, Pete Postlethwaite, Michael Caine, Lukas Haas, Taylor Geare, Talulah Riley, Michael August
Nebudu tady rozebírat plusy a mínusy u tohoto filmu, protože tohle musíte rozhodnout vy. Protože film se vám bude buď líbit a nebo ne a to co jsem napíši nijak váš názor nezmění. Tak to prostě bohužel u nás je. Ale věřte, že film to je dobrý a víc než to. Takže pokud se vám nelíbí, tak to není filmem, ale prostě máte jiný vkus. Logická věc. Ale pokud jste film ještě neviděly a podíváte se na něj a bude se vám líbit, jistě budete rádi, že jste se na něj podívaly a přesvědčili se na vlastní oči jak skvělý tenhle film je.
Tento film doporučuji
 
Tváří v tvář (Face/Off)
Rok: 1997
Režie: John Woo
Hrají: John Travolta, Nicolas Cage, Joan Allen, Alessandro Nivola, Gina Gershon
Toto je prostě skvělý film. Sice má nějaký ten mínus, ale mají všechny filmu. Takže pokud se vám film nelíbil tak nekritizujte, protože film je opravdu parádí. Viděla jsem ho už mnohokrát a stále se na něj mohu dívat, protože on za to stojí. Pokud nemáte rádi akční filmy, protože většinou nestojí za nic, tak třeba vás tenhle film přesvědčí, jako už přesvědčil několik lidí.
Pokud tento film uvidíte s dabingem. Nesmí to tedy mít dabing nový, ale nevím jestli tenhle film teď někdo aktivně nepředaboval. Tak určitě neuděláte chybu, protože dabing je u tohoto filmu povedený a člověk začne chápat, proč u nás byl tak dobrý dabing. tento film je sice na pomezí, kdy dabing pozvolna šel někam, ale naštěstí ještě patří k těm lepším. Ať už hereckého ztvárnění až po překlad. Ano není doslova, ale kdyby byl doslova tak věřte, že by to nebylo k lepšímu. Takže dabing proste a jednoduše je víc jak dobrý a to říkám já, která sice proti dabingu nic nemá starších nadabovaných filmů se díky kvalitě dabingu zastává, ale preferuje originální zvuk a málo co sleduje, když si něco pouští nadabované. Nechtějte abych vás pak vysvětlila, proč je na nic si pouštět dabovaný film. To by bylo nadlouho. Takže vrátíme se k filmu. Určitě si ho pusťte, protože tento film má něco v sobě co se moc nevidí a to hlavně dnes.
 
Skvělí chlapi (Wonder Boys)
Rok: 2000
Režie: Curtis Hanson
Hrají: Michael Douglas, Tobey Maguire, Frances McDormand, Robert Downey Jr., Katie Holmes, Rip Torn, Richard Thomas, Alan Tudyk, Philip Bosco, Kelly Bishop, James Ellroy, Amber Brkich, Jane Adams
Jestli se chcete pobavit, tak si pusťte tento film. Je prostě úžasný a na některé hlášky jistě nezapomenete. Herecké obsazení je skvělé a režie je dobře zvládlá. Každý z těch herců mi přijde jiný, než když je vidím v jiných filmech a to myslím jako plus.
Vrána (The Crow)
Rok: 1994
Režie: Alex Proyas
Hrají: Brandon Lee, Ernie Hudson, Michael Wincott, David Patrick Kelly, Ling Bai, Michael Massee, Bill Raymond, Anna Levine, Jon Polito, Tony Todd, Michael Berryman, James O’Barr, Laurence Mason
Film podle komiksové předlohy, které se sice moc nedrží, ale nic není dokonalé. Když budu na tento film koukat bez všeho okolo něj, tak je dobrý, pěkně natočený a herecké výkony taky nezaostávají. Pokud tento film neznáte, tak by jste to měly rychle napravit, protože on za sto stojí, aby ho člověk skouknul.
 
Collateral (Collateral)
Rok: 2004
Režie: Michael Mann
Hrají: Tom Cruise, Jamie Foxx, Jada Pinkett Smith, Mark Ruffalo, Peter Berg, Bruce McGill
Podle mě skvělý film ve kterým jsem si oblíbila i Toma Cruise, který zde podal skvělý výkon. Jamie Foxx se nám zde taky nečekaně ukázal vtom nejlepším světle.
Film, který rozhodně musíte vidět v originále, protože jinak ztratíte 50% jeho kvality. Ještě lepší by ho bylo vidět v kině, ale to se vám těžko poštěstí, pokud nemáte kino atd. Ale přesto se na něj podívejte, protože stojí za to. A můj nejlepší záběr je na vlky a vtom záběr na Toma v taxi a zatím palmy. Takhle to zní banálně, ale tenhle záběr ve skutečností má v sobě hodně a to, že vlci byli natočeny náhodou.
 
Rok: 2006
Režie: Michael Mann
Hrají: Colin Farrell, Jamie Foxx, Li Gong, Naomie Harris, Ciarán Hinds, Justin Theroux, Barry Shabaka Henley, Luis Tosar, John Ortiz, Elizabeth Rodriguez, Eddie Marsan
Slabí film jak „Tváří v tvář“ či „Collateral“, ale přesto stojí za to se na něj podívat, protože je povedený a to co by měl splňovat, tak splňuje a pár obrazů zde je vážně povedených a dokonale danou situaci vystihnou. Viz tanec na Kubě, to je prostě paráda. Ale nechci taky nějak zbytečně tenhle film rozebírat. Prostě se na něj podívejte a sami uvidíte jestli se vám trefí do noty.
 
 
Veřejní nepřátelé (Public Enemies)
Rok: 2009
Režie: Michael Mann
Hrají: Johnny Depp, Christian Bale, Marion Cotillard, Billy Crudup, Jason Clarke, Rory Cochrane, David Wenham, Giovanni Ribisi, Stephen Lang, Leelee Sobieski
Johnny Depp dep opět nezklamal. Někomu se sice kamera nelíbí, ale mě tase naopak krom jednoho obrazu jo. Film má celkově dobrou atmosféru a rozhodně stojí za podívání.
 
Rok: 2007
Režie: Woody Allen
Hrají: Ewan McGregor, Colin Farrell, Tom Wilkinson, Hayley Atwell, Sally Hawkins, John Benfield, Clare Higgins, Philip Davis, Ashley Madekwe, Tamzin Outhwaite
Možná, že nejslabší film v tomto článku, ale přesto má v sobě nějaké kouzlo, které ho sem řadí. Takže když ani jeden z filmů co zde je se vám netrefí do noty, tak třeba tenhle ano. Je dobrý a herecké obsazení skvělé, příběh sice není nikterak oběvný, ale vtom tento film není jediný. Ale co se týče zpracování příběhu, tak to je dobré. Takže neváhejte a pusťte si ho.
 
 
 
Doufám, že jste si našli nějakou inspiraci na příští film. Vybrala jsem filmy, které by se vám mohly líbit a pokud by se vám tento článek líbil, tak bych pak udělala druhou část toho článku zas s jinými filmy, takže stačí, když napíšete svůj názor.

Není film jako film…

Comments

  1. díky za typy, viděla jsem jen inception a veřejné nepřátele…
    jinak promin, ale blogy už nespřáteluju, ale budu moc ráda, když ke mě někdy zavítáš a necháš koment, taky se ráda zastavím 🙂

    • jsem ráda, že jsem ti mohla dát aspoň tip na nějaký film.
      S tima blogala to nevadí, jen jsem to zkoušela kdyby náhodou. Protože pak se mi taky líp hledají blogy na který chodím.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: