Ztracení aneb když se táhlo na západ.

Ich bin…

V minulém příspěvku jsem chrnula své dlouhodobé bytí na internetu, kapely, zážitky. Prostě všechno. Ty co to četli ví o čem mluvím

Tak copak vám napíšu dnes? Tak co kdybychom si pro změnu dneska probrali nějaké téma. Napadá mě pár věcí, ale pořád to není ono…..

Co vy a němci?

Proto že na blogu chystám nějaké zajímavosti aby se stal ještě atraktivnější… a hlavně to co zde chystám nikde jinde není… Tak bych dneska chtěla probrat němce a náš vztah k nim. Nechci tady psát nějaké historické věcí, proto že jestli aspoň znáte lehce dějiny, tak tohle jistě víte. Dneska chci jen probrat proč je vlastně nemáme rádi. A pokusit se vám vymluvit aspoň lehce, že všichni nejsou stejní.

Jde o to, že dost lidí nemá rádo němce a to i ti, kteří nezažili nic, za co by je mohli nenávidět. A právě o takovéhle mladší skupině chci mluvit.

V dnešní době už se tahle nenávist k nim už ztrácí, ale mezi lidmi co jsou v mim věku a co tak znám, tak to tak není. Proč je tomu tak? Důvod je jednoduchý. Proto že všude slyší jak němci jsou stejný. Ale měli by jsme si uvědomit, že všichni nejsou stejní. Já osobně znám dost němců. Jsou jiní něž mi, ale nejsou špatní.

Je pravda, že v minulosti se stali věci co nenávist dobře podněcují, ale to je už minulost a mi nemůžeme celou dobu žít v minulosti.

Když lehce odbočím a přesměruji to na rodiče, tak máma němce nemá ráda. Nemusí to říkat přímo, ale stačí abych jen naznačila, že máme nějaké německé předky, tak hned protestuje. Nemůže přece mít nic společného s těmi prasaty. A když se o tom pokouším nějak mluvit, tak si připadám jako bych dělala to nejhorší co jde.

Za to můj táta. To je jiná. Umí dobře německy a má dobrého kamaráda v Berlíně. Samozřejmě je to němec. Do Německa jezdil vždy hodně. Sám říká, že jsou oni prostě jiný, že to vidí na Helmutovi, ale že by je nenáviděl to ne. A když o tom s nim mluvím, tak je to v pohodě. A dokonce tvrdí, že je dobré umět německy atd, proto že se to hodí. (uznejte kolik je kolem nás germánů)

A co z toho vyplívá. Moje máma se nikdy víc s Němcem nebavila, ale můj táta jo. Moje máma je nemá ráda, ale tátovi nevadí. To znamená, že lidi co mají mezi němci nějaké přátele, tak k nim většinou necítí nenávist. Ale když nikdo nezná žádného němce, tak spíš je nemá rád. Snad chápete co jsem chtěla říct.

Je jasné že mizi němci se najdou dokonalý hovadí, ale podle nich nemůžeme spudit všechny. Představte si, že podle nějakého kriplovského Čecha by soudili vás. Jistě by se vám tohle nelíbilo.

Je pravda, že jsme odlišní, ale odlišnější jsou třeba  Japonci! Kdo není přece odlišný…

Chápu, že někoho kdo něco zažil může dost ranit, když někdo obdivuje němce a třeba Čechy dost haní a tím haní i sám sebe. Tohle je mi taky odporné. Ale to je tím, že jsem vlastenec.

Je špatné, když někdo zapomíná na minulost. To by se dít neměla, ale taky by se jí nemělo žít. Člověk by se měl spíš z ní poučit.

Nebudu tady mluvit o hnutích atd. proto že ze všech stran je tohle debilita. O tomhle si něco najděte sami. (možná jsem časem něco dodám) Ale uvědomte si jednu věc. Oni jsou lidi jako my! Pryč ze žerty na ty bude čas jindy.

Napište mi k tomuto příspěvku komentáře ať se rozvine debata. Předem dík všem.

A nakonec něco moudrého:

Nebuď slepím člověk, když máš zrak zdraví!!!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: